assassins-creed

مروری بر تمام نسخه های بازی Assassin’s Creed؛ در تاریکی می جنگیم تابه روشنایی خدمت کنیم

سری بازی های Assassin’s Creed همواره از محبوب ترین بازی های هر ساله برای گیمرهاست. هدف این مقاله نشر محتوایی کلی درباره این بازی و نسخه های مختلف آن است.

در ابتدای مقاله دوست دارم این نکته را ذکر کنم که این مطلب به هیچ عنوان نقد تخصصی سری بازی های Assassins Creed نیست. مطالب تخصصی زیادی در مورد تک تک نسخه های این بازی وجود دارد که کار را برای خیلی از سایت های دیگر آسان تر کرده است.

Assassins Creed

در حالی که در اواخر سال ۲۰۰۶ همه منتظر نسخه جدیدی از بازی پرطرفدار شاهزاده ایرانی بودند و همه چیز برای نشر این بازی آماده بود، تا این که کمپانی یوبیسافت طی تصمیمی غافل گیر کننده، از اولین سری بازی های  Assassin’s Creed  رونمایی کرد. جهانی باز، حرکات پارکور و نبرد های مختلف که دیگر حس آن محدودیت شاهزاده ایرانی را از بین می برد. نسخه اول این بازی طی عنوان  Assassin’s Creed  در سال ۲۰۰۷ برای کنسول های PS3،XBOX360 و PC عرضه شد. شخصیت اول این بازی فردی عرب به نام الطائر بن الاحد می باشد. او در ابتدا در کنار فردی به نام المعلم پرورش می یابد و برای انجام ماموریت هایی مختلف به شهر هایی چون اورشلیم، دمشق و … می رود که ماجراهای متنوعی را برای او به دنبال دارد. شاید همانند بازی GTA بیش از ماموریت های بازی، جهانی باز و بدون محدودیت برای گیمر ها جالب بود. گشت زنی در اطراف شهر های مختلف، درگیری با سربازان و انجام کار های متنوع در سطح شهر جذابیت های خاص خود را برای گیمر ها داشت. گرافیک این نسخه با توجه به زمان عرضه آن از نقاط قوت آن محسوب می شود و داستان این بازی نیز بسیار وسیع و جامع می باشد. هدف از تمام بازی در این نسخه پیدا کردن جسمی به نام سیب عدن است که قابلیت های اسرار آمیز جادویی دارد و شرکتی در عصر جدید فردی به نام دسموند مایلز را به گذشته و در زمان اجداد خود برده است تا با کسب این سیب به اهداف شرورانه خود برسد. اما از تمام نقات قوت این بازی که بگذریم در بعضی اوقات این بازی بسیار خسته کننده می شد و بسیاری از گیمر ها این را نقطه ضعف بزرگی برای این بازی می دانستند که در نسخه های بعدی سعی در رفع آن شد.

Assassins Creed II

یکی از محبوب ترین سری بازی های Assassins Creed و آغازی بر سه گانه اتزیو. طی نظر سنجی های بسیاری که توسط سایت های معتبر انجام شد، اتزیو محبوب ترین شخصیت سری بازی های Assassins Creed نام گرفته است. دلیل آن را می توان در داشتن چهره ای جذاب و کاریزماتیک، صدا گذاری فوق العاده، داشتن داستان و هدفی که او را به جلو می کشد جست و جو کرد. ماجرا از آن جا آغاز می شود که تعداد زیادی از خانواده اتزیو در برابر دیدگان او اعدام می شوند و اتزیو با کمک عموی خود که یک اساسین است، به دنبال انتقام از عاملین مرگ خانواده خود می افتد. نکته جالب در این بازی حضور لئوناردو داوینچی و کمک های بسیار او به اتزیو برای انجام ماموریت های خود است. سلاح هایی نظیر   Hidden Blade که در تمام بازی می توان از آن استفاده کرد. گیم پلی این بازی بسیار نسبت به نسخه قبل خود پیشرفت کرد. حرکات طبیعی، جنگ های جذاب و گرافیکی فوق العاده از نکات بارز این بازی زیبا است. در این نسخه بازی در شهر های ایتالیا دنبال می شود که بیش تر بازی در شهر فلورانس است. هوش مصنوعی دشمنان و مخفی شدن از دست آن ها کاری بسیار سخت و در عین حال جذاب و نفس گیر است.

Assassins Creed:Brotherhood

این نسخه از بازی مورد علاقه افرادی قرار گرفت که دنبال نبرد های زیبای اکشن و تن به تن زیادی بودند. داشتن یاران متعدد در کنار خود و سلاح های متنوع تر چون تبر بر زیبایی این بازی افزوده بود اما از لحاظ داستان و ماجراها افت شدیدی را نسبت به نسخه های پیشین شاهد بودیم که بسیاری از طرفداران را نا امید کرد. با این حال شخصیت اتزیو همواره جذابیت های خود را داشته است. او دیگر به دنبال انتقام نیست و حالا به یک اساسین تبدیل شده است. گرافیک این بازی بسیار بهینه تر از نسخه قبل خود بود و افکت های صوتی و گوینده های بازی نیز به پختگی خوبی رسیده بودند. با این حال این نسخه نتوانست موفقیت دو نسخه قبل را به ارمغان بیاورد با این حال به هیچ عنوان بازی ضعیفی نیست و همواره به عنوان یک نسخه خاص از آن یاد می شود.

Assassin’s Creed: Revelations

پایان سه گانه اتزیو و خداحافظی هواداران با او. اتزیو که به سن ۵۲ سالگی رسیده است مانند قبل آن چابکی گذشته را ندارد با این حال این نسخه از بازی دارای داستانی طولانی و گیم پلی جذاب و روان می باشد. ساخت بمب های متنوع، سلاح های بیش تر و گرافیکی پویاتر از جذابیت های این نسخه از بازی است. نسخه ای که نام خود را به عنوان یکی از برترین های این بازی نشان داده است. سفر اتزیو به خاورمیانه و داستان هایی برای یافتن هویت گذشته خود. او به دنبال کتاب خانه ای است که اطلاعات زیادی در مورد جدش در اختیار او قرار می دهد. الطائر در نامه ای از این مکان یاد کرده است و در آخر نیز با یافتن کلید این کتاب خانه و دیدن جسم بی جان الطائر بازی به پایان می رسد.

Assassins Creed III

نسخه بعدی این بازی شخصیتی جدید را معرفی کرد. شخصیتی که یکی از خشک ترین و بی روح ترین های این بازی بود و نتوانست محبوبیتی را نزد هواداران کسب کند با این حال این نسخه پیشرفت خوبی داشت. اضافه شدن مراحل فکری بسیار زیاد، کم کردن مبارزات و جستجو در داستان بازی از نقاط قوت و یا شاید منفی در نظر بعضی از هواداران بود. انتقاد هایی بر این سری بازی ها وارد بود که به جای پیگیری بیش از پیش داستان به دنبال خودنمایی در حرکات رزمی و اکشن است. Assassins Creed III سرپوشی بر تمام این انتقادات گذاشت و توانست رضایت نسبی خوبی را به دست بیاورد.

Assassins Creed IV:Black Flag

به جرئت می توان گفت که متفاوت ترین سری از بازی های Assassins Creed را در این بازی دیدیم. ادوارد که یک دزددریایی است و پس از کشتن یکی از اساسین ها به فرقه آن ها علاقمند می شود و تبدیل به یک اساسین می شود. نبرد های دریایی فوق العاده، جنگ با دزدان دریایی، شکار های دریایی و داستان مهیج و موسیقی متن عالی این بازی از نقاط قوت آن محسوب می شوند. بسیاری از گیمر ها اظهار داشتند که این بازی بیش تر شبیه به فیلم دزدان دریایی کارائیب است تا یک نسخه از بازی Assassins Creed. اما با این وجود این نسخه توانست دل بسیاری از هواداران را بدست آورد و رضایت آن ها را جلب کند.

Assassin’s Creed Rogue

این نسخه از بازی در شهر لیسبون پرتغال و با شخصیتی به نام شی پاتریک کورمک دنبال می شود. ماجراجویی های او در لیسبون برای یافتن تکه هایی از Eden از جذابیت های فوق العاده این بازی است. بازی که نسبت به نسخه های قبل دارای جدیت و جنگ های تن به تن بسیاری است و هم از لحاظ داستانی و هم از لحاظ جنگی قدم رو به جلوی خوبی برای کمپانی یوبیسافت بود.

Assassin’s Creed: Unity

با رونمایی از پرچمداران جدید سونی و مایکروسافت در کنسول های بازی، این نسخه از اساسین کرید برای کنسول های PS4 و XBOX ONE عرضه شد. اتفاقات این بازی در رابطه با انقلاب فرانسه است. تریلر های قبل از بازی خبر از یک بازی جذاب و متفاوت می داد. گرافیک این بازی پیشرفت خارق العاده  نسبت به نسخه های قبلی داشت. شخصیت این بازی فردی به نام آرنو داریان است که در کودکی با از دست دادن والدین خود به فرقه اساسین ها می پیوندد. ماجراهای جالب این بازی در ارتباط با انقلاب فرانسه و قسمت مولتی پلیر این بازی از نقاط قوت آن است که بسیاری از گیمر ها را درگیر خود کرد. اما به گفته بسیاری از منتقدین این نسخه از بازی چیز جدیدی برای عرضه نداشت و سازندگان با افکت های صوتی جذاب و گرافیک خیره کننده به دنبال فریب گیمر ها بودند.

Assassin’s Creed Syndicate

آخرین نسخه از سری بازی های Assassin’s Creed و نسخه ای که به گفته بسیاری ، جذابیت و نشاط را به این سری برگرداند. جیکوب و ایوی دو خواهر و برادر این نسخه هستند که شما می توانید کنترل هر کدام از آن ها را که دوست داشتید بر عهده بگیرید. جیکوب فردی شوخ، سر به هوا و در عین حال قدرتمند است و برخلاف خواهر خود که فردی بسیار خشن و باهوش است، بیش تر به دنبال لذت بردن از ماموریت هاست. این بازی در لندن و در جریان انقلاب صنعتی اتفاق میفتد. نماهای بسیار زیبا از این شهر و گشت گذار با کالسکه در آن یکی از نکات جالب توجه این نسخه است. از دیگر مسائل دیدنی این بازی می توان به حضور شخصیت هایی چون چارلز داروین، چارلز دیکنز و کارل ماکس در این بازی اشاره کرد.

درباره مدیر کل بخش ادیت

سلام arash twelve هستم مدیر کل بخش ادیت سایت خوب دانلود سیتی هستم امیدوارم از سایت ما راضی باشید

پیشنهاد ما

83edb85c-d195-49c5-ac3a-8cc91be6b978

به یاد ماندنی‌ترین لحظات تاریخ سری Call of Duty

||||| 0 لایک کنید ||||| سری Call of Duty در بخش داستانی خود همیشه لحظاتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به دانلودسیتی میباشد و کپی برداری از مطالب فقط باذکر منبع مجاز میباشد.